Susana Suniaga

Biografie

Umělecký záměr mého projektu spočívá v potřebě vyjádřit vlastní, osobní pohled prostřednictvím výtvarné perspektivy masky, prolínáním pojmů skutečnosti a zdání a člověka jako narušitele vlastní identity. Skutečnost, kterou předstíráme je skutečností, kterou jsme schopni dohlédnout, tou, kterou nosíme na povrchu, je to další tvář, kterou zakrýváme tu skutečnou a ukrýváme tak opravdové city. Tak se oddělujeme od pocitů a živíme se zdáním, kde si každý nasadí masku a ztvárňuje a prožívá různé role. Každodenní setkávání s převlečenou a maskovanou každodenností (včetně té mé), dalo vzniknout řadě obrazů, které se pro mne staly impulsem k vytvoření mého díla. V rámci svého projektu jsem ztvárnila různé skupiny postav, nositelů masek, převleků: zvířata, čarodejnice, krále, šašky, tanečníky, blázny, bytosti kouzelné, nadpřirozené, groteskní, smyšlené, zkrátka řadu bytostí hodných představit se v tomto průvodu, kterého se chceme a musíme zúčastnit všichni.

Mohlo by se zdát, že v současnosti již nezbývají žádná pravidla k porušení, ani hodnoty k ochraně, společnosti se proměnily v nezadržitelný maškarní průvod, v kterém každý z nás nese svou masku. Ponechme stranou slavnosti jako takové, nejbohatší různorodost masek nalezneme v životě samotném. Je nemožné neukázat tu druhou bytost, která žije v našem těle. Maska představuje pro člověka jediný způsob úniku z neustále odlidštěnějšího a těžšího života nebo naopak možnost přiblížit se chaosu, od kterého se zdánlivě snažíme uprchnout. Tento svět masek a převleků má daleko k utajení, ukazuje skutečnou bytost, která obývá naše tělo, dává vyniknout směšnosti či extravagantnosti, velkoleposti či ubohosti, komičnu, lži, podvodu, zkrátka tomu nejlepšímu nebo nejhoršímu v našem životě či zdání.

Zdání, více než city a myšlenky, nám umožnilo se ve světě rozlišit, každá společnost se řídí vlastním zdáním. Na tomto výtvarném projektu jsem pracovala delší dobu, vznikal a rozvíjel se od mého dětství až do této chvíle, při pozorování, zábavě, strachu a pochybnostech o karnevalech a s nimi spojených obřadech. Dobře si pamatuji karnevalové reje, ale nejvíce mne na nich zajímá to, jak se promítají do života, který nyní chápu jako karneval s jeho maškarami a pronikavými zvuky, gesty a pohyby, nezadržitelným průvodem lidí, kteří někam míří.

Díla

Sin Título, poliptico de 4 piezas

akryl na plátně          SOLD 2/4
100×110 cm

 

Vaca
akryl na plátně, 2009
50×50 cm

Bez názvu
akryl na plátně, 2009
50×50 cm

Ángel
akryl na plátně, 2009
50×50 cm

Payaso
akryl na plátně, 2009
50×50 cm

Gato
akryl na plátně, 2009
50×50 cm

Pájaro en la cabeza
akryl na plátně, 2009
50×50 cm

Asesino
akryl na plátně, 2009
50×50 cm

Distancia
akryl na plátně, 2009
119×55 cm

Perro
akryl na plátně, 2009
50×50 cm

Kontaktní formulář

Jméno a příjmení *:
Kontaktní e-mail *:
Autor *:
Telefon:
Kolik má slon nohou *?:
Text dotazu *:
Latin Art Gallery Blog
Art Prague 2020 , 06.10. - 11.10.2020
Se těšime na vás v Náměsti Republiky od 6.10 do 11.10
ON LINE SALES , 19.08. - 31.12.2020
Naše umělecká díla jsou k dispozici v Praze, podívejte se na web, vyberte si své oblíbené umění a kontaktujte nás !!
Kontaktujte nás...

Galería de Arte Latino en
Praga, República Checa

 

 

 

info@latin-art.com

Podporují nás...