Pilar Suárez

Biografie

Pilar Suárez je peruánská umělkyně s mezinárodní působností. Vystudovala Národní školu výtvarných umění v Peru, studium dokončila v roce 1998. Poté studovala latinskoamerické umění se zaměřením na kulturní pokrok a rozvoj na Národní univerzitě San Marcos. V současné době pracuje na doktorátu z dějin umění na stejné univerzitě.

Vypracovala tématiku umělecké tvorby na základě svého výzkumu ikonografie kultury Močiků. Tato kultura se stala mezinárodně známou díky nálezu hrobek pana Sipana, objevených doktorem Waltrem Alvou v roce 1987.

Díky těmto znalostem paní Suárez představila v barevné výtvarné podobě bohatou symboliku kultury Močiků, její přenesení do současného vizuálního pojetí prostřednictvím geometrické abstrakce. Podařilo se jí tak ukázat světu kulturní dědictví Močiků.

Zajímá se o nová zjištění a výzkumy, které v této oblasti vedou, a tak často cestuje do archeologických lokalit v regionu Lambayeque, aby obohatila své znalosti a vložila je do svých budoucích děl.

Paní Pilar Suárez ale necestuje jen ve své vlasti, nýbrž také v zahraničí. V Evropě si rozšířila znalosti o různých kulturních vývojích, které proběhly na tomto kontinentu a které poznala návštěvou muzeí, galerií či prostým pozorováním místní architektury. Mezi země, které navštívila a ve kterých studovala, patří Španělsko, Francie a také Česká republika.

Během své kariéry získala několik ocenění doma i v zahraničí. Ty odrážejí dobrou práci paní Suárez. Některá domácí ocenění, která můžeme zmínit, jsou: Ocenění udělené UNESCO v roce 2000 a 2001, ocenění muzea Museo Tumbas Reales v roce 2003 a ocenění od peruánského velvyslance v České republice v roce 2006.

Kromě toho také získala ocenění v zahraničí: Například „Premio Internet za nejlepší dílo na výstavě hispánského dědictví“, soutěž byla vypsána Latinsko-americkým muzeem v Miami (USA) a dále vyznamenání jako „Nejlepší zahraniční umělec v kulturním prostředí“ v městě Asuncion, Paraguay.

Pilar Suárez je umělkyně s profesionálním i lidským přístupem, se schopností řešit různé nepřízně osudu s pozorností, ale i účinností, snadno navazuje přátelství.

Díla

Kontaktní formulář

Jméno a příjmení *:
Kontaktní e-mail *:
Autor *:
Telefon:
Kolik má slon nohou *?:
Text dotazu *:
Latin Art Gallery Blog
Exhibition - Artist residence , 17.04. - 31.12.2017
Information Avaible in English
Výstava Alfadialecto del Tiempo , 13.12. - 07.01.2018
From 13.12.2017 to 7.1.2018
Kontaktujte nás...

Latin Art Gallery
v Praze, Česká republika

 

 

 

info@latin-art.com

Podporují nás...