Nelson Gomez Callejas

BiografieZvířecí kůže jako podklad pro práci s obrazem a písmem není novinkou, ale také v dnešní době není již běžným výrazovým prostředkem pro prostorové i vizuální umění. Není příliš zajímavé hodnotit vývoj a smysl této umělecké techniky a její historický vývoj v rámci vizuálního umění. Nicméně vzpomínky, minulost a také sociální představivost, jež vyvolává u člověka právě malba na kůži, jsou příliš silné na to je opomenout. Pozorovatel je v tiché společnosti přitahován touhou doteku a mikroskopickými hrami znaků a symbolů, linek a stop vůbec, které nabízejí text jako oběť „dotykovému oku“, které pohlcuje celé lidské tělo a spojuje smysly.

Úryvek z textu Rocca Mangieriho.


Guadamecí je starou technikou umělecké a řemeslné práce na zvířecí kůži. Tato technika je charakteristická aplikací tenkého plátku stříbra či zlata na vyčiněnou kůži, což následně slouží jako podklad pro trvalou malbu, modeláž, rytí, vytlačování či polychromování. Takto zlatem a stříbrem potažená kůže se stala základem tuto techniku. V dnešní době dospělo guadamecí za rozvoje chemického průmyslu a se změnami doprovázejícími Latinskou Ameriku k novým výrazovým technikám a postupům. Modernímu guadamecí se věnuje Manuel Gonzáles Arias, šéfredaktor španělského časopisu Oficio y Arte (Práce a umění) či právě Nelson Gómez Callejas, jenž vystavuje v roce 2000 svá díla na IV. Setkání kůže v říjnu 2000 v Moseo do Coiro (Muzeu kůže) v Allariz v Galicii. Pouhé vědění, že práce může rozradostnit běžný život jiných lidí, mě ve skutečnosti naplňuje skutečnou chutí žít a milovat život prostřednictvím zaměstnání, které mm tak rád: prostřednictvím techniky guadamecí, která není než kresbou, malbou a rytím na kůži.

Nelson CallejasKatalog Nelson Callejas - Link

Díla

Los nefilines reducen, se entrometen y manipulan el planeta azul

Palimpsesto

30 x 30 cm

La nave de los Locos

Palimpsesto

30 x 30 cm

Los nefilines llegan otra vez al planeta azul (...a joder, claro)

Palimpsesto

30 x 30 cm

Fidel en zancos por las montañas

Palimpsesto

30 x 30 cm

Espejo de agua

Palimpsesto

30 x 30 cm

Kontaktní formulář

Jméno a příjmení *:
Kontaktní e-mail *:
Autor *:
Telefon:
Kolik má slon nohou *?:
Text dotazu *:
Latin Art Gallery Blog
Výstava Un Puente a través del Arte - Most Přes Umění - Julio Vizquerra, Omar Sánchez, Orlando Roque, Rubén Salgado. , 13.09. - 04.10.2018
We invite you to the exhibition from September 13th to October 4th.
Kontaktujte nás...

Galería de Arte Latino en
Praga, República Checa

 

 

 

info@latin-art.com

Podporují nás...