Edith Chapat de Cacho Sousa, *1946

Biografie

Se narodila v Bordeaux ve Francii. Kvůli práci svého otce se přestěhovali do Peru, kde se později provdala a v roce 1975 se přestěhovala do Venezuely. Od dětství se Edith zajímala o umění. Navštěvovala umělecké dílny, kde se naučila různé druhy technik. V roce 1974 absolvovala seminář o technice batiky. Již ve Venezuele představila svou první výstavu batiky v centru Bellas Artes v Maracaibo a od té doby s výstavami nepřestala.

V batikové technice Edith oceníme zejména květenu, kterou je autorka obklopena ve svém domě na venkově ve Vigia, což je část Venezuely velmi bohatá na produkci banánů.  Autorka používá přírodní hedvábí a barviva. Za pomoci her kombinuje a vytváří intenzivní a jasné barvy.

Edith začala své sochařské umění za pomoci papier mache a později keramiky, ztvárněním žen ze všech částí Venezuely. S technikou mozaiky pracuje již 10 let. Kousky mozaiky pro ni představují něco jako život. Ten je také seskládán z kousků, z momentů dobrých i zlých.

Ve svých mozaikách Edith ztvárňuje ženy svaté a krásné, panny, které představují náboženskou etapu její tvorby. Ztvárňuje také nejslavnější svátky Venezuely, jako například svátek Sv. Benedikta nebo katolická procesí.

Styl Edith je spíše prostý a jednoduchý, přitahuje ji primární umění starověkých civilizací a jejich barvy. Autorka má plnou svobodu ve veškeré tvorbě, neřídí se podle žádné školy. Její tvorba představuje útočiště od každodenního života plného pravidel, norem a jiných povinností.

Barvou v její práci je život, který žije a vzduch, který dýchá. Jelikož Edith žije na venkově obklopena rostlinami, květinami a sluncem po celý rok, její díla jsou velmi barevná.

Srdečně Vás zveme na výstavu této renomované Venezuelské umělkyně v Evropě, v  Dallmayr Kaffe, Jesenice u Prahy.

Katalog Edith Chapat - Link

Díla

Kontaktní formulář

Jméno a příjmení *:
Kontaktní e-mail *:
Autor *:
Telefon:
Kolik má slon nohou *?:
Text dotazu *:
Latin Art Gallery Blog
NOVY ARTMUNDO CZ , 15.08.2019
Podivejte se  Nabidka kurzy v naši novy web: WWW.ARTMUNDO.CZ
Kontaktujte nás...

Galería de Arte Latino en
Praga, República Checa

 

 

 

info@latin-art.com

Podporují nás...