Un puente a través del arte

Biografie

Mezinárodní cesta honduraského malířství

Každý profesionální umělec, zejména v 21. století, cítí potřebu najítnové prostory pro dialog, uznání a výměnu. Proto se Julio Visquerra,Omar Sanchez, Ruben Salgado a Orlando Roque rozhodli s podporou„TovArt Art Consultant“ rozšířit itinerář a představit své obrazy vedvou nových kulturních centrech Evropy, v Berlíně a v Praze.Kromě přátelství a společného občanství, spojuje tyto čtyři malířejejich úzký vztah k oblasti figurace a ikonografickým liniím,soustředěným na lidské tělo. Zároveň se v jejich uměleckých dílechzřetelně jeví hodnota smyslnosti, krásy, morálky i uznání přirozenélidskosti, stejně jako lidské povahy.

Visquerra ve svých dílech smyslnost ještě více zvýrazňuje a ta se zdestává koncepčním i formálním prostředkem. Umělec nám ukazuje, žek radosti ze života patří požitek z těla, že fyzické potěšení je v zásaděmorální, jelikož je výsledkem osobního rozhodnutí žít po svém, což jejedna z nejdůležitějších zkušeností naší morální ekonomické akonečně i politické svobody.

Sanchez také vychází z „anatomického“ figurálního základu, alesamotné tělo u něho prochází jinou metaforickou cestou, což vede uněkterých z jeho obrazů ke smyslnému prohloubení metafyziky, v nížjsou zobrazeny čas, cyklus a rytmus jako symbolické entity intuitivnískutečnosti. Tímto způsobem umělec dokáže uvažovat o problémechexistence a citlivě ztvárňovat velká témata původu, lidských osudů acest duchovních bytostí, které touží potvrdit si svou jedinečnost.

Salgado ve svých obrazech zanechává stopy a linie oscilují mezineznámým a zřejmým. Dává tak divákovi čas, aby se mohl ve svýchpocitech zamýšlet nad vlastním smyslem existence. V jeho díle jsoujasně zachyceny situace jak tajemného, tak každodenního života,oblast fantazie i společná realita. Proto vyvstávají naráz jasné tváře ijejich fantasmagorické stíny, čímž umělec odhaluje jednotuprotikladů.

Roque preferuje expresivní styl. Jeho ikonografie zosobňuje věcinenápadně, naznačuje, že život i realita jsou přítomny současně, atedy nemohou být odděleny. Umělec ve svých dílech potvrzujemyšlenku, že vjemy zdůrazňují předměty, dodávají tak barvitost donaší zkušenosti se světem jako takovým.

Jednota v různorodosti. Takový je koncept skupiny honduraskýchvystavovatelů, který si dovolujeme nabídnout evropské veřejnosti.Je založen na silných národních i mezinárodních uměleckýchtradicích. Umělecká tvorba zúčastněných malířů spočívá jak nazážitku samotném, tak na principech estetiky, kterým je společnéhledání neotřelých způsobů poznávání afinity, shody i náhody.Nepochybně bude tato výstava příležitostí k překonání tradičníchprovinčních hranic a posílení integrace honduraského umění dosvětového kulturního kontextu.

Ramón Caballero, nezávislý kurátor,

Tegucigalpa, MDC, červenec 2018.

Díla

De día y de noche

Akryl na plátně

60.96 x 76.2 cm

Última esperanza

Akryl na plátně

45,72 x 60,96 cm

La Espera

Akryl na plátně

45,72 x 60,96 cm

Girando en el tiempo

Akryl na plátně

60.96 x 76.2 cm

A través del tiempo

Akryl na plátně

76.2 x 101.6 cm

Rabbit Face

Akryl na plátně

45.72 x 60.96 cm

Baco

Después de la vendimia

Después del brindis

El mensajero

Estoy bien así?

Madonna

Malagueña

El ser vital

Zlatá a akrylová plachta na plátně.

76.2 x 101.6 cm

Mujer Ciudad y Memoria

Zlatá a akrylová plachta na plátně.

60.96 x 76.2 cm

Serie "Yo soy"

Smíšená technika.

22.86 x 30.48 cm

Duendes y Hadas

Akryl na plátně

76.2 x 101.6 cm

Entre diálogo

Akryl na plátně

60.96 x 76.2 cm

Aves y Hada

Akryl na plátně

60.96 x 76.2 cm

Susurrantes

Akryl na plátně

60.96 x 76.2 cm

Colibrí Rosa

Akryl na plátně

45.72 x 60.96

Ángel

Olej na plátně

61 x 76 cm

Baco

Olej na plátně

46 x 61 cm

Brindis

Olej na plátně

76 x 101 cm

En la fiesta de Baco

Olej na plátně

61 x 76 cm

Me voy de fiesta

Me voy de feria

Kontaktní formulář

Jméno a příjmení *:
Kontaktní e-mail *:
Autor *:
Telefon:
Kolik má slon nohou *?:
Text dotazu *:
Latin Art Gallery Blog
Výstava Un Puente a través del Arte - Most Přes Umění - Julio Vizquerra, Omar Sánchez, Orlando Roque, Rubén Salgado. , 13.09. - 04.10.2018
We invite you to the exhibition from September 13th to October 4th.
Kontaktujte nás...

Galería de Arte Latino en
Praga, República Checa

 

 

 

info@latin-art.com

Podporují nás...